Lyrics

Bloody Civilian – Wake Up Lyrics

Bloody Civilian Wake Up Lyrics, Rema Wake Up Lyrics

Yeah

Five thirty-one, now it’s six twenty-one, yeah
Six-thirty, man I got to get up
But I don’t want to get up
But me I no wan mess up
And I can never give up
I got the tunnel vision and I’m on a mission
Got the energy noni
Now, you got some for me?
Oya, send me the funds

Kola ti gon, yeah, until I wake up
Go to South Africa, yeah, yeah, yeah
Jola ti gon, yeah, when I get the bar
You go to South Africa, yeah, yeah, yeah

Yeah, yeah, yeah, yeah, yeah (Oh, eh, oh-eh-oh)
Is it time to get up, is it time to wake up now?
(Oh, eh, oh-eh-oh, yeah)
Is it time to wake up, is it time to wake up now?

Sufferation make a boy like me go crazy, crazy
I look at my mother, sister, I said, “I cannot be lazy”
Church boy, na only huger fit make a brother go wickedy
Gangster no fit snitch on me, me self I keep it secrecy
No go lie tell my people, if I make music, e gots to pay me
I dey my own side dey laugh
I talk say na me be the future, people dey look like say I dey cap
Oya, tell me the person for this generation wey dey bridge the gap

Kola ti gon, yeah, until I wake up
Go to South Africa, yeah, yeah, yeah
Jola ti gon, yeah, when I get the bar
You go to South Africa, yeah, yeah, yeah (Ayy, yeah)

I am the OG (OG)
Never take you from me (Me)
When you’re the type that get me lonely
I have never fought it, see what I’m holdin’
Now I keep it low-key, but you see me rollin’
Mm, mm, mm
Me, I no dey blow stick
‘Cause I know the wrong thing, yeah

Kola ti gon, yeah, until I wake up
Go to South Africa, yeah, yeah, yeah
Jola ti gon, yeah, when I get the bar
You go to South Africa, yeah, yeah, yeah

Yeah, yeah, yeah, yeah, yeah (Oh, eh, oh-eh-oh)
Is it time to get up, is it time to wake up now?
(Oh, eh, oh-eh-oh)
Yeah, is it time to wake up, is it time to get up now?
Yeah, yeah, yeah, yeah, yeah (Oh, eh, oh-eh-oh)
Is it time to wake up, is it time to wake up now?
(Oh, eh, oh-eh-oh)
Yeah, is it time to wake up, is it time to wake up now?